۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - March 31 , 2020
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵

ماجرای هتل مرموزی که غیب و ظاهر شد!

نقدامروز: داستان این ماجرا به سال‌های خیلی دور باز می‌گردد، زمانی که یک زوج با اتفاقی عجیب در مدتی که برای تعطیلات از فرانسه به سمت اسپانیا سفر کرده بودند مواجه شدند.

 داستان به سال ۱۹۷۹ برمی‌گردد؛ زمانی‌که دو زوج «سیمپسون» و «گیسبی» برنامه‌ریزی می‌کنند برای تعطیلات از فرانسه به سمت اسپانیا سفر کنند. یک شب پس از رانندگی طولانی تصمیم می‌گیرند در بین راه در منطقه‌ای به نام «مونتلیمار» در جنوب شرقی فرانسه هتلی بیابند و شب را در آن استراحت کنند و روز بعد به سفرشان ادامه بدهند. در نهایت به یک خیابان سنگفرش شده رسیدند که به یک مسافرخانه به نام «این» ختم می‌شد.

هتل به‌نظر قدیمی و خالی از سکنه می‌رسید، پنجره‌های هتل بدون شیشه و با کرکره چوبی بودند، یک مبل قدیمی وسط لابی قرار داشت، بدون آسانسور و هرگونه خط تلفن و دارای لوله‌کشی عتیقه‌ای بود. اما این دو زوج که برای اولین بار به آن جا سفر می‌کردند، این‌طور تصور کردند که شاید در برخی مناطق فرانسه مردم هنوز به سبک قدیم زندگی می‌کنند.

آن‌قدر سبک و چیدمان هتل برایشان جالب بود که با دوربین‌شان عکس‌های زیادی از داخل و بیرون هتل می‌گیرند. آن‌ها شام خود را در آن جا می‌خورند و اتاق‌شان را برای استراحت تحویل می‌گیرند. صبح روز بعد وقتی برای خوردن صبحانه وارد رستوران هتل شدند، متوجه خدمتکاران با وضعیت غیرمعمول و لباس‌های قدیمی به سبک قرن ۱۸ شدند.

بعد از صبحانه با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی هتل را ترک کردند. پس از دو هفته در راه بازگشت از سفر تصمیم می‌گیرند که دوباره یک شب در همان هتل استراحت کنند، اما در راه بازگشت اثری از آن هتل نمی‌بینند! چطور ممکن است در عرض دو هفته یک هتل بدون هیچ ردی ناپدید شود؟ پس از برگشت، نگاتیو دوربین را چاپ می‌کنند.

اما با ناباوری متوجه می‌شوند عکس‌های هتل در بین عکس‌ها وجود ندارد. نکته جالب توجه این است که سیمپسون و همسرش در سال ۱۹۸۳ تصمیم می‌گیرند برای پیدا کردن هتل دوباره به مونتلیمار بروند و عجیب این‌که این‌بار درست در همان محل، هتل را پیدا می‌کنند! اما این هتل، هتل چهار سال قبلی نبود که آن‌ها در آن اقامت کرده بودند.


ماجرای هتل مرموزی که غیب و ظاهر شد!
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8089
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار