۲۶ تیر ۱۳۹۹ - July 16 , 2020
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰

معاون وزیر کشور: تلاش می‌کنیم سفر‌های خارجی را کم کنیم

نقدامروز: معاون وزیر کشور گفت: رویکرد وزارت کشور این است که هم‌وطنان در تمامی شهر‌ها و روستا‌ها یعنی ۳۷ هزار دهیاری و هزار و ۲۷۹ شهرداری نوروز متفاوتی را تجربه کنند.

مهدی جمالی نژاد با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد تسهیلات سفر اظهار کرد: هفته گذشته ستاد تسهیلات سفر نوروزی در وزارت کشور برگزار شد و تمام دستگاه‌ها گزارش‌هایی از برنامه‌هایی که در طول ایام نوروز خواهند داشت را ارائه کردند.

وی افزود: امسال وزارت کشور با یک رویکرد جدید به مقوله طرح‌های نوروزی ورود پیدا کرده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به رویکرد وزارت کشور در طرح نوروزی ۱۳۹۸ گفت: رویکرد وزارت کشور این است که هم‌وطنان در تمامی شهر‌ها و روستا‌ها یعنی ۳۷ هزار دهیاری و هزار و ۲۷۹ شهرداری نوروز متفاوتی را تجربه کنند نه فقط چند شهر و روستای شاخص که هرساله به آن سفر می‌کنند.

جمالی نژاد تصریح کرد: تلاش داریم تا نشاط، شادابی و پویایی در کنار اقدامات و زیرساخت‌هایی که انجام می‌شود به چشم بخورد و تلاشمان بر این بوده ابعاد فرهنگی نوروز امسال را بیشتر کنیم.

وی با اشاره به همکاری وزارت کشور با میراث فرهنگی گفت: تلاش داریم تا در کنار سازمان میراث فرهنگی میراث معنوی و میراث فرهنگیِ نوروز (غذا‌های بومی، بازی‌های بومی محلی و …) را افزایش دهیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: در عین حال امسال تلاش کردیم به قدری جاذبه‌ها را در درون شهر‌ها زیاد کنیم که مسافرت‌های خارجی را به حداقل برسانیم و عزیزان هم میهن با توجه به شرایط حاکم بر قیمت ارز‌ها کمتر از کشور خارج شوند و از جاذبه‌های داخل کشور استفاده کنند.

وی ادامه داد: تدبیر بسیار خوبی که از سوی وزارت کشور امسال برای اولین بار اندیشیده شده، این است که توزیع سفر را در تمامی شهر‌ها و روستا‌های کشور داشته باشیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به برنامه‌های وزارت کشور برای سبد تنوع جاذبه‌های شهر‌ها و روستا‌ها گفت: متأسفانه اکثر هم‌میهنان فقط ۴-۵ شهر و یا چند روستان را برای گردشگری و سفر می‌شناسند، ولی ما و دیگر نهاد‌ها باید تلاش کنیم تا سبد تنوع جاذبه‌های شهر‌ها و روستا‌ها به صورت گسترده به مردم معرفی شود و توزیع متنوع سفر را به همه ۳۷ هزار دهیاری و هزار و ۲۷۹ شهرداری شاهد باشیم.

جمالی نژاد در پایان گفت: توزیع متنوع سفر و جاذبه‌های استان‌ها باعث می‌شود که توزیع مسافر را در ایام نوروز داشته باشیم و ایمنی راه‌ها هم بیشتر شود، چرا که سفر‌ها روان می‌شود و تلفات جاده‌ای به مراتب کمتر می‌شود.


معاون وزیر کشور: تلاش می‌کنیم سفر‌های خارجی را کم کنیم
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8480
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار