۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - August 11 , 2020
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰

ناگفته‌هایی از تیم مرگ بن سلمان / خاشقجی تنها مقتول نبود

نقدامروز: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارای یک تیم مرگ است که از آن برای قتل، بازجویی و شکنجه مخالفان استفاده می‌کند.

به گزارش «نقدامروز»، بن سلمان دارای یک تیم مرگ موسوم به “گروه مداخله فوری” برای خاموش کردن صدای مخالفان از طریق قتل با شکنجه و بازجویی است.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا در آخرین گزارش خود، بن سلمان را از قتل خاشقچی تبرئه کرد. گروه مداخله فوری، برخی مخالفان را ربوده و پس از انتقال آنان به برخی کاخ های سلطنتی از آنان بازجویی می‌کند.

عملیات تیم مرگ از سال ۲۰۱۷ آغاز شد و خیلی‌ها بر این عقیده‌اند که قتل خاشقچی تنها بخش کوچکی از یک برنامه بسیار گسترده تر است.

این روزنامه برای نمونه آدم ربایی به موضوع نخست وزیر لبنان پرداخت و نوشت: سعد الحریری ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) به ریاض سفر کرد. او مسئول حفظ روابط با سعودی ها بود اما کمی بعد از این سفر همه چیز تغییر کرد.

سعد با انتشار یک ویدیوی عمومی بسیار بحث برانگیز، استعفا کرد و تنش میان دو کشور شدت گرفت. در بیروت هیچ کسی به بن سلمان اعتماد ندارد.

در آن زمان برای جهان روشن شد که ولیعهد عربستان مستبدتر از آنچه پیش بینی می شد، است و وعده تغییرات و آزادی بیشتر در کشورش، تحقق نیافت و برعکس پس از ظهور وی، جنایات فجیع تری علیه مخالفان صورت گرفت.

تیم مرگ که با مجوز بن سلمان تشکیل شد، تحت کنترل “سعود القحطانی”، “ماهر عبدالعزیز مترب” و “ثائر غالب الحربی” است که در قتل خاشقجی نقش داشتند.

این روزنامه افزود: ولیعهد عربستان خوب می داند که برای حکومت کردن در کشوری مشکل مانند عربستان، نیاز به تشکیلات قوی امنیتی است و صدای انتقاد نیز باید خاموش شود؛ برای همین بود که یک تیم مداخله فوری را تشکیل داد.

این روزنامه در پایان گزارش خود آورده است: او باید همواره موقعیت خود را تقویت کند با اینکه بعید است علیه پدر خود، سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان کار کند؛ چرا که نیاز به حمایت او برای مشروعیت خود دارد.


ناگفته‌هایی از تیم مرگ بن سلمان / خاشقجی تنها مقتول نبود
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8610
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار