۲۶ تیر ۱۳۹۹ - July 16 , 2020
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰

نامه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به دبیرکل سازمان ملل درباره اقدام آمریکا

نقدامروز : رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در صفحه شخصی خود از ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و روسای کمیسیون‌های امنیت پارلمان‌های مختلف مبنی بر هشدار نسبت به انتقال تروریست‌های داعشی به افغانستان توسط آمریکا خبر داد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در صفحه شخصی خود خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به انتقال بازماندگان نیرو‌های داعش در سوریه و عراق به افغانستان توسط آمریکا هشدار داد.

فلاحت پیشه در صفحه خود نوشته است:
در نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد جناب گوترش از او به عنوان دیپلمات اول دنیا خواسته‌ایم در خصوص اخبار واقعی انتقال تروریست‌های داعش از سوریه و عراق به افغانستان برای مردم دنیا روشنگری کند.

متن نامه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه به دبیرکل سازمان ملل هم به شرح زیر است:
به نام خدا
جناب آقای گوترش – دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
با سلام و احترام
اینجانب به نمایندگی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، مراتب سپاس خود را از تلاش‌های شما در مقابله با تروریسم اعلام کرده و در عین حال نسبت به تغییر جغرافیای سیاسی تروریسم سلفی هشدار می‌دهم.
طبق اخبار و اطلاعات واقعی و بی طرفانه دولت ایالات متحده آمریکا و برخی از دولت‌های منطقه غرب آسیا که با تروریسم سلفی رابطه سنتی دارند، در حال انتقال تروریست‌ها و به ویژه رهبران شکست خورده آن‌ها از سوریه و عراق به افغانستان هستند.
با توجه به وظیفه ذاتی جنابعالی و سازمان ملل متحد، انتظار می‌رود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه با تدابیری همچون تشکیل کمیته حقیقت یاب یا تعریف مأموریت ویژه در این رابطه روشنگری نموده و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهید.

فلاحت‌پیشه اعلام کرده که این نامه را برای رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی پارلمان‌های کشور‌های مختلف ارسال خواهد کرد تا آن‌ها را نیز نسبت به این موضوع مطلع سازد.


نامه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به دبیرکل سازمان ملل درباره اقدام آمریکا
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8624
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار