۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - August 11 , 2020
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

واکنش وزیر راه به افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس

نقدامروز: وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس تخلف است و بازرسان باید در ترمینال‌ها حضور داشته باشند.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ترمینال جنوب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس تخلف است، اظهار داشت: به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرده‌ایم که تعداد بازرسان خود را افزایش دهد و به گزارش و مشکلات مسافران رسیدگی کند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: نظارت بر فروش بلیت‌ها باید در تمامی پایانه‌ها وجود داشته باشد و بر امور مردم نظارت کافی صورت گیرد.

وی با اشاره به حق بیمه رانندگان، تأمین اجتماعی و حقوق آن‌ها، افزود: قطعاً در فروردین ماه سال ۹۸ برای موضوع بیمه تأمین اجتماعی، جلسه تکمیلی برگزار خواهد شد.

اسلامی گفت: باید در ترمینال جنوب ۱۰ بازرس حضور داشته باشد تا نظارت بر اتوبوس‌ها، معاینه فنی و ایمنی آن‌ها کنترل شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به رئیس سازمان راهداری دستور داد تا در ترمینال‌ها ۱۰ بازرس حاضر باشد تا ایمنی و نظارت بر کنترل قیمت‌ها افزایش یابد.

اختصاص ۱۴۰ فروند هواپیما برای پروازهای نوروزی/ اخطار به ایرلاین‌های متخلف

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که طی هماهنگی با وزارت ارتباطات با سایت‌های متخلف فروش بلیت هواپیما برخورد می‌شود، گفت: گشت هوایی از سوی سازمان راهداری بابت نظارت هوایی بر سفرهای جاده‌ای از امروز راه‌اندازی شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران ضمن تبریک میلاد امیرالمؤمنین(ع) و روز پدر و همچنین تبریک سال نو، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بازدید از مهرآباد با چند مورد مواجه شدیم؛ اول آن‌که مجوزهای پروازی که سازمان هواپیمایی کشوری صادر کرده و آماده‌سازی هواپیما متناسب با درخواست شرکت‌ها و ظرفیت‌ها بوده است.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ضریب آمادگی شرکت‌های هواپیمایی بالا است و روزانه ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیر پرواز آماده است و با عدم انطباق عرضه و تقاضا مواجه نبوده‌ایم.

وی به برخی اعتراض‌های مسافران در بازدید امروز اشاره کرد و گفت: گروهی از مسافران شرکت هوایی آتا در مسیر پرواز به اهواز در هواپیما بوی رنگ استشمام کرده‌اند که ظاهرا در کانال پیچیده بوده است که فکر کردند شاید وسایل الکتریکی، سیم یا چیزی آتش گرفته است. به همین دلیل پرواز به فرودگاه برگشت و مسافران ۵ ساعت معطل شدند و اطلاع‌رسانی به آن‌ها انجام نشده بود و مسافران سردرگم شده بودند که این به دلیل تعلل ایرلاین بود که سازمان هواپیمایی به آن‌ها اخطار داد و با اختصاص هواپیمای استاندارد مجددا به اهواز پرواز کردند.

وزیر راه و شهرسازی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بخشی دیگر از اعتراضات مسافران درباره قیمت بلیت بود، تعدادی از مسافران بلیتی را خریداری کرده بودند، اما آژانس به آن‌ها گفته بود، این بلیت را لغو کنید و مجددا بلیت بخرید که این کار شیادانه است. ما فروش بلیت دستی نداریم و همه سیستمی است و دفاتر مجاز، فقط مجاز به عرضه بلیت هستند.

اسلامی ادامه داد: تلاش می‌کنیم طی تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت و سایت‌هایی که پروازهای فرضی می‌فروشند، تعطیل شوند. آن‌ها اول بلیتی را می‌فروشند، سپس در آستانه پرواز اعلام می‌کنند که آن پرواز لغو شده است و خسارت دریافت می‌کنند و از مسافر می‌خواهند بلیت جدید بگیرد که این تخلف است و طی تعامل با وزارت ارتباطات با این سایت‌ها برخورد می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم نظام اعتبارسنجی قدرتمندی حاکم کنیم که مردم دچار این شیادان نشوند.

وی با بیان این‌که طبق اعلام سازمان هواشناسی در برخی روزها شرایط جوی بحرانی است، گفت: قطعا به لحاظ رعایت ایمنی پرواز، اجازه داده نمی‌شود، هواپیمایی پرواز کند که مسافران در این شرایط نامناسب جوی کمی صبور باشند و همراهی داشته باشند.

اسلامی بیان کرد: قیمت‌ بلیت هواپیماها به صورت سقف و کف در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است. ما هیچ افزایش قیمتی در نوروز در بلیت هواپیما نداشته‌ایم و قیمت‌ها همان قیمت آذرماه است، اما در شرایط کم تقاضا نرخ‌های کف و در شرایط پر تقاضا نرخ‌های سقف عرضه می‌شود. شرکتی اجازه فروش بالاتر ندارند و اگر مسافری بلیت گران‌تر خریداری کرد، بعد از تعطیلات به سازمان هواپیمایی مراجعه کند و حتماً مابه‌التفاوت را دریافت کند.

وی بیان کرد: نوروز امسال گشت هوایی نیز از سوی سازمان راهداری راه‌اندازی شده است که امروز افتتاح شد و با یک دستگاه هلی‌کوپتر بخشی از جاده چالوس و اتوبان کرج ـ قزوین بازدید شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتماً پس از آن به نرخ‌های قبلی بازمی‌گردد.

وی اضافه کرد:‌ در ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی آماده هستند و از طریق سامانه سپهتن نظارت می‌شوند.

وی گفت:‌ امروز در بازدید از پایانه‌های اتوبوسرانی موضوع رسیدگی به بار غیرهمراه مسافر مطرح شد که وزن آن هم کنترل نمی‌شد. همچنین به رئیس سازمان راهداری توصیه کردیم، اتوبوس‌ در مسیرهای کم‌تقاضا کاهش یافته و به مسیرهای پر تقاضا اختصاص یابد.


واکنش وزیر راه به افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8652
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار