۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - March 31 , 2020
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

قاضی‌پور:

نباید کم‌کاری خود را به گردن دولت بیندازیم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درباره طرح استانی شدن انتخابات یادآور شد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس مزایایی ندارد.

نباید کم‌کاری خود را به گردن دولت بیندازیم

نقدامروز: نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: من زیاد فوتبالی نیستم. ارومیه یک تیم فوتبالی به اسم «نود» تشکیل داده و یک تیم والیبال خوب دارد. این دو تیم را دوست دارم ولی طرفدار تراکتورسازی هستم چون این تیم پرطرفدار است.

به گزارش«نقدامروز» «نادر قاضی‌پور»، گفت: همه سه قوه مسئول هستند هیچ‌کس نباید از مسئولیت شانه خالی کند و توپ را به دروازه دیگران بندازد. مجلس به وزرا رای اعتماد داد و اگر با لیاقت هستند باید مجلس قدر آنها را بداند و اگر بی لیاقت هستند، مجلس مسئول است. نظام برای همه ماست نمی‌توانیم فقط توپ را به زمین دولت بیندازیم و کم کاری خود را به گردن دولت بیندازیم. مجلس اختیارات نظارتی دارد. مجلس دو سازمان قوی دارد یکی مرکز پژوهش ها و دیگری دیوان محاسبات، جدا از اینها سازمان بازرسی کل کشور نیز همیشه در خدمت مجلس بوده است. همه باید نظارت می‌کردیم که نکردیم. رای نمایندگان باید شفاف شود که فردا در تصویب قانون زیر حرفشان نزنند چنانچه رای نمایندگان شفاف شود، مشکلات حل خواهد شد.

وی افزود: در زمان تصویب بودجه، مجلس را با موضوعات منطقه ای معطل کردند. آیا در این روزهای حساس که در جنگ اقتصادی هستیم، مطرح کردن طرح استانی شدن انتخابات مهم بود یا حل مشکلات عمومی. حدود ۱۴ میلیارد دلار برای ارزاق عمومی هزینه می‌کنیم چرا به اکثر اقشار جامعه نمی‌رسد؟ به نظر من وقت آن رسیده ارزاق عمومی مثل روغن ، برنج، نان، قند و شکر، گوشت و لبنیات کوپنی شود تا مردم با ارزان ترین قیمت خریداری داشته باشند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درباره طرح استانی شدن انتخابات یادآور شد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس مزایایی ندارد. در صورت استانی شدن انتخابات یک کاندیدا باید در چندین شهر ستاد انتخاباتی بزند، هزینه‌های آن را چگونه تهیه خواهد کرد؟ بنابراین صاحبان قدرت و پول، نمایندگان را جذب خواهند کرد که در این صورت نماینده مردم نه بلکه نماینده صاحبان قدرت خواهند شد. در نهایت نماینده قدرتمندان پول به مجلس راه می یابد نه نمایندگان مردم محروم.کسانی که موافق استانی شدن انتخابات هستند نظرشان بر این است که این طرح کلان‌نگر است. مسئولین قوی جدا از حوزه منطقه‌ای به مسائل ملی هم می پردازند. در ۱۰ مجلس گذشته خیلی از نمایندگان کلان‌نگر بودند و در مجلس حضور داشتند.

نماینده مردم ارومیه گفت: من زیاد فوتبالی نیستم. ارومیه یک تیم فوتبالی به اسم «نود» تشکیل داده و یک تیم والیبال خوب دارد. این دو تیم را دوست دارم ولی طرفدار تراکتورسازی هستم چون این تیم پرطرفدار است. مسئولین به ما اجازه دهند در یک بازی در تهران، فقط طرفداران تراکتورسازی بیایند و طرفداران تیم مقابل به ورزشگاه نیاید. آن وقت خواهند دید کل ورزشگاه را طرفداران تراکتورسازی پر خواهند کرد و بالای ۱۰۰ هزار نفر می آیند. به جز تیم تراکتورسازی طرفداران هیچ تیمی نمی‌توانند استادیوم را پر کنند. من ورزشگاه نمی روم. مردم به من رای داده اند که بیایم مجلس و قانون تصویب کنم، رای ندادند که بروم ورزشگاه سوت بزنم.


نباید کم‌کاری خود را به گردن دولت بیندازیم
لینک کوتاه : http://naghdemrooz.ir/?p=8762
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار